První burčáky pro vinobraní u Máchova jezera

16. srpen 2016

Poslední prázdninová neděle u Máchova jezera již tradičně patří burčákům a vínům z CHATEAU VALTICE. Jubilejní 5. ročník akce Vinobraní u Máchova jezera a zábavné odpoledne pro děti proběhne v neděli 28. 8. od 13:00
v areálu hotelu Port.


Burčáky

Bílý burčák bude letos, stejně jako vloni, z krásné aromatické odrůdy Muškát moravský, v Čechách známý též jako Mopr. Hrozny pro burčák budou sbírány v obci Dolní Dunajovice na viniční trati Kraví hora. V nabídce však nebude chybět ani stále populárnější růžový burčák, který valtičtí připraví z odrůdy Svatovavřinecké z tratě Za humny, v obci Valtice. Stejně jako v loňském roce vinaři z Chateau Valtice připraví růžový burčák exkluzivně pro Vinobraní u Máchova jezera.

"Na první burčák se vždy moc těšíme a jsme na něj také náležitě pyšní. Vždyť jde o v pravdě unikátní zcela přírodní energetický nápoj plný vitamínů, který je typický pouze pro Česko, Slovensko a Rakousko," říká hrdě David Šťastný z Chateau Valtice. "Atmosféra v areálu hotelu Port je kouzelná a návštěvníci se vždy na první burčák moc těší. Proto ve středu 24. srpna na svátek Bartoloměje vyrazíme posbírat hrozny z odrůdy Svatovavřinecké, abychom přivezli první růžový burčák právě k Máchovu jezeru,“ říká David Šťastný a dodává „kvalita vypadá velice slibně, takže je na co se těšit.“

Zábava pro všechny

Vstup na Vinobraní je jako vždy zdarma, stejně jako okružní plavby výletní lodí Máj, která bude vyplouvat přímo od hotelového mola. Atmosféru zpříjemní moravská cimbálová muzika Fjertůšek, kterou doplní místní skupina Vosty Band, a to až do večerních hodin.

Hrát si letos budou nejen děti v rámci oblíbené Velké dětské soutěže, ale také dospělí a to přímo na pódiu. S vinařstvím Chateau Valtice mohou vyzkoušet tahání koštýřem. Svou chvilku slávy si však užijí i odhodlané děti, které budou moci na pódiu soutěžit v poznávání chutí s firmou Agrimex, která přiveze své mražené ovocné speciality značky Dione. Chutné občerstvení pak bude po celé odpoledne zajišťovat tým hotelu Port.

A nebude chybět ani divadelní představení. Tentokrát to budou Drakopohádky s následující tančírnou pro děti a herci představení v rámci odpoledne zahrají hned dvakrát. Novinkou bude linorytová dílna. S autorkou oblíbeného Domácího rodinného kalendáře Petrou Cífkovou si děti budou moci vytvořit vlastní linoryty jako památku na nevšední odpoledne na konci prázdnin.

Vstup na akci i na veškerá představení je zdarma.
Více informací na www.hotelport.cz