Gastronomické dny na úpatí Sněžky

Dal by se podle nich snad řídit kalendář. Předzvěstí astronomické zimy v Peci pod Sněžkou jsou již tradičně Gastronomické dny šéfkuchaře hotelu Horizont Jiřího Švestky. Ty již po dvanácté zpestří období před začátkem zimní sezóny ve SkiResortu Černá hora - Pec. Každoroční svátek skvělých pokrmů a vybraných vín letos proběhne o druhém adventním víkendu od 8. do 10. prosince.


Snoubení pokrmů s víny

Tradičním vrcholem Gastronomických dnů bude sobotní večer 9. prosince. Připravena bude více než dvouhodinová degustace sestávající z pětichodového menu, doplněného o pečlivě vybraná moravská vína z Chateau Valtice. Jednotlivé chody budou průběžně představeny šéfkuchařem Jiřím Švestkou ve spolupráci s Markem Šťastným, ředitelem Chateau Valtice.


"Sobotní večer je určen hlavně těm hostům, kteří chtějí ochutnat hned několik pokrmů najednou, a také se o nich něco dozvědět. Jsme však připraveni i na hosty, kteří by sobotní degustaci nestihli. Ti si mohou v HORIZONT café & restaurantu od pátku do neděle užívat nejen pokrmy ze sobotního degustačního menu, ale i další speciality, připravované našim kuchařským týmem exkluzivně pro tento víkend," říká Karel Rada, ředitel hotelu Horizont.


Degustační menu pro 12. Gastronomické dny hotelu Horizont

sobota 9. prosince 2017 v 19 hod

 • Jemná krémová polévka z pečeného česneku s restovanými slaninovými krutony
  Sylvánské zelené pozdní sběr 2015
  Veltlínské zelené výběr z hroznů 2015
  ​​​​​​​
 • Bramborové rösti s lososem, šlehačkou s lososovým kaviárem a zastřeným křepelčím vejcem, doplněné koprovým olejem
  Chardonnay výběr z hroznů 2015
  Rulandské bílé výběr z hroznů 2015
 • Prsíčko a stehýnko z mladého kuřátka, připravované na přepuštěném másle s čerstvými bylinkami, podávané na chřestovém pyré s pórkem
  Ryzlink vlašský výběr z hroznů 2015
  Ryzlink rýnský VOC Valtice 2015
 • Spider steak z telecího masa s fazolovým ragú a tuřínem pečeným na přepuštěném másle
  Merlot pozdní sběr 2015
  Frankovka výběr z hroznů 2015
 • Nočky z odpalovaného těsta na čokoládovém mascarpone s čerstvými fíky marinovanými v cukrovém roztoku a jadérky z granátového jablka v dezertním víně a medu
  Aurelius pozdní sběr 2016
  Rulandské šedé výběr z hroznů 2015


  A na závěr cuvée Cabernet Sauvignon x Merlot výběr z hroznů 2015 barrique

Více informací na www.hotelhorizont.cz