15. Horizont Cup se povedl

Jubilejní ročník golfového turnaje hotelu Horizont proběhl 16. září v Myštěvsi. Letos se tak konal na novém místě a to příjemně překvapilo. Protože již není možné hrát na Nové Americe, muselo vedení hotelu po letech vybrat nové hřiště a volba padla na Queen's Park Myštěves.

Dříve se jednalo o menší devíti jamkové hřiště, ale to už je dávno pryč. Nyní je zde 18 zajímavých jamek, které ze začátku mohou trochu zaskočit svou délkou a linksovým charakterem. Rozloha hřiště a přijatelná obtížnost byly však spíše příjemným překvapením. Ferveje jsou široké, a tak i “kratší” hráči měli šanci, na celkem dlouhých jamkách, zaskórovat. A jak už to na golfovém turnaji hotelu Horizont bývá, hrálo se i letos v pohodové atmosféře a příliš na tom nedokázalo změnit ani zatažené nebe a občasný déšť.

Výtězi jednolivých kategorií a soutěží se stali:

  • HCP 33,1 – 54 Karel Bláha
  • HCP 18,1 - 33 Lucie Tkadlecová
  • HCP 0 - 18 Renáta Skořepová
  • Hra na rány Petr Ditrich
  • Longest Drive ženy Renáta Skořepová
  • Longest Drive muži Pavel Dušek
  • Nearest the Pin Stanislav Palas

Organizátoři z hotelu Horizont samozřejmě připravili i celodenní program pro negolfisty. Jeho hlavní částí byla golfová akademie a následná patovací soutěž pod vedením profesionálních trenérů. Po celý den lákala účastníky akce také ochutnávka vín a čerstvého burčáku, které dodal partner turnaje Chateau Valtice - Vinné sklepy Valtice.

A nechyběla ani živá hudba, populární trouble shot, slosování skórkaret a mnohé další. Bohaté občerstvení od snídaně až do podvečerního rautu zajišťoval tým kuchařů a číšníků hotelu Horizont v čele s šéfkuchařem Jiřím Švestkou a FB manažerkou Evelínou Breuerovou.

Výtěžek z trouble shotu ve výši 13 100 Kč organizátoři, již tradičně, věnovali Základní škole a mateřské školce v Peci pod Sněžkou.

Ředitel hotel Horizont z Pece pod Sněžkou, Ing. Karel Rada, závěrem golfového dne řekl. „Troufnu si říci, že letošní jubilejní ročník našeho golfového turnaje se opravdu povedl. Naši hosté odjíždějí spokojení a my se sem do Myštěvsi rádi zase za rok s naším turnajem vrátíme”.